NEBOSH HSE Introduction to Incident Investigation

Kurs z dochodzenia incydentów w pracy - Analiza RCA

NEBOSH HSE Introduction to Incident Investigation

NEBOSH i brytyjski urząd ds. bezpieczeństwa i higieny pracy (HSE) wspólnie opracowali nową jednodniowy kurs, który pokazuje, jak można skutecznie badać nieskomplikowane, podstawowe incydenty.

Wyciągając odpowiednie wnioski i wprowadzając ulepszenia, organizacje mogą uniknąć podobnych incydentów w przyszłości.
Ukończenie szkolenia pozwoli zdobyć podstawowe umiejętności niezbędne do samodzielnego prowadzenia dochodzenia nieskomplikowanego incydentu. Szkolenie przechodzi przez cztery kroki wymagane do przeprowadzenia adekwatnego dochodzenia.

Obejmuje to przekazanie umiejętności wymaganych do identyfikacji bezpośrednich, pośrednich i pierwotnych (źródłowych) przyczyn incydentów. Przedstawiony zostanie także model PECE koncentrujący się na rozmowach, z osobami które mogą udzielić informacji na temat badanego zdarzenia. Wiedza, zrozumienie i umiejętności, które zdobędziesz dzięki temu szkoleniu pozwolą Ci również przyczynić się bardziej skomplikowanych zespołowych dochodzeń w sprawie incydentów na większą skalę.

W całości ONLINE

Szkolenie i egzamin będą odbywały się na żywo przez aplikację Zoom:

 • Kurs i egzamin: 7 godzin
 • Zapoznanie się z materiałami przed kursem: 3 godziny
 • Łączny czas: 10 godzin

Korzyści dla Ciebie

Uczestnictwo w kursie pomoże Ci w:

 • Niezależnym badaniu prostych incydentów w pracy
 • Zbieraniu dowodów oraz przesłuchiwaniu świadków
 • Opracowywaniu planu działania, aby zapobiec ponownemu wystąpieniu incydentu
 • Uczestnictwie w dochodzeniach dotyczących incydentów na dużą skalę
 • Pozytywnym wpłynięciu na kulturę bezpieczeństwa w twojej organizacji!

Uzyskanie Certyfikatu

Twoja praca zostanie oceniona przez prowadzącego kurs. Otrzymasz ocenę „Zaliczenie” lub „” Brak zaliczenia” na każdą część swojej pracy. Elementy oznaczone oceną „brak zaliczenia” będą dalej omówione z prowadzącym abyś był/była w stanie poprawić pracę oraz przedstawić do ponownej oceny. 

Tutor

Robert Tracz

HSE Specialist, NEBOSH Tutor, Dip. NCRQ, Grad IOSH, MBA

Pracowity i skupiony profesjonalista, pasjonat bezpieczeństwa, a jego główną specjalizacją jest obszar zarządzania ryzykiem. Posiada duże doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz jest ekspertem w ustalaniu egzekwowania i realizacji celów i zadań związanych z projektami HSE, takich jak: Analizy kultury bezpieczeństwa, analiza luk w systemach bezpieczeństwa, Pomiary bezpieczeństwa, tworzenie operacyjnych procedur i standardów oparte na najlepszych światowych praktykach. Nieustannie poszukuje doskonalenia swojej wiedzy i doświadczenia w zakresie szeroko rozumianego HSE i chętnie dzieli się swoją wiedzą ze studentami podczas szkoleń.

„Naszym zadaniem jako liderów w Ocenie Ryzyka jest uświadomienie pracownikowi, że jego zdanie się liczy i ma realny wpływ na to, jak bezpieczna będzie jego praca…”

Robert Tracz

Jak dołączyć do Kursu NEBOSH INV?

Jeśli chcesz dołączyć do kursu NEBOSH INV wykonaj 3 proste kroki opisane poniżej:

Step 1

Booking Form/ Formularz zapisu

Uzupełnij, podpisz i wyślij do nas skan(lub wyraźne zdjęcia) formularza zapisu na adres biuro@newhse.pl

WAŻNE: Wpisz swój prywatny adres e-mail w formularzu! Zapory firmowe nie zawsze przepuszczają maile od NEBOSH

Step 2

Zakup Kurs

Wykonaj opłaty za kurs i egzamin zgodnie z informacją dostępną na stronie.

Jeśli masz wątpliwości zadzwoń lub napisz do naszego zespołu 🙂

Jeśli chcesz zapłacić w ratach lub Twoja firma płaci za kurs napisz na biuro@newhse.pl w celu ustalenia szczegółów płatności

Step 3

DOŁĄCZ Z DOWOLNEGO MIEJSCA NA ŚWIECIE

Otrzymasz link do platformy e-lerningowej z całym szkoleniem, do którego możesz dołączyć z dowolnego miejsca na świecie.

Price

NEBOSH HSE Introduction to Incident Investigation

PLN1277,00
+ 23% VAT

Cena zawiera

 • Interaktywne wirtualne warsztaty w czasie rzeczywistym
 • Kurs prowadzony przez wykładowcę, 1 dzień z egzaminem
Enrol now

Daty kursu

Data kursu Egzamin
do ustalenia w dniu kursu

Dochodzenie incydentów – kto może wziąć udział w szkoleniu?

Organizowany przez nas kurs z dochodzenia incydentów to propozycja dla każdego, kto chce zdobyć dodatkowe kwalifikacje w zakresie wyjaśniania nieskomplikowanych zdarzeń na terenie organizacji oraz poza nią. Kto konkretnie może wziąć w nim udział?

Uczestnicy indywidualni

Oferta szkoleniowa dedykowana jest w szczególności: pracownikom wszystkich szczebli, , osobom odpowiedzialnym za nadzorowanie przestrzegania przepisów BHP oraz za bezpieczeństwo na terenie przedsiębiorstwa. Uczestnictwo w szkoleniu pozwoli zdobyć umiejętności w zakresie:

 • niezależnego badania incydentów,
 • zbierania dowodów oraz przesłuchiwania świadków,
 • opracowywania procedur prowadzących do uniknięcia incydentów w przyszłości,
 • uczestnictwa w dochodzeniach badających skomplikowane zdarzenia,
 • zwiększania kultury pracy wewnątrz organizacji.

Pracodawcy

Szkolenie NEBOSH HSE Introduction to Incident Investigation to również propozycja kierowana do pracodawców, kierowników, brygadzistów oraz pozostałych osób odpowiedzialnych za zatrudnianie i kierowanie pracą. Osoby zarządzające zespołami pracowniczymi zdobędą dodatkowe kwalifikacje w obszarach takich jak:

 • zmniejszanie liczby powtarzających się incydentów dzięki nauce prawidłowego wyciągania wniosków,
 • zapewnienie prawidłowej procedury, jeśli chodzi o ustalanie przyczyn incydentów w pracy,
 • skuteczne motywowanie pracowników do większej aktywności w zakresie badania zdarzeń,
 • budowanie specjalistycznego know-how dotyczącego postępowania w przypadku incydentu w firmie,
 • wyjaśnianie zdarzeń zgodnie z aktualnymi standardami i dobrymi praktykami.

Analiza RCA – ważny element dochodzenia przyczyn incydentów

Jeden z kluczowych aspektów procesu, którego celem jest dochodzenie incydentów, stanowi analiza przyczyn źródłowych. W zakresie badania oraz wyjaśniania zdarzeń w organizacji analiza RCA (ang. Root Cause Analysis) pozwala określać czynniki wystąpienia ryzyka oraz dotrzeć do sedna problemu, będącego przyczyną zaistnienia incydentu.

RCA to metoda badawcza oferująca zestaw narzędzi umożliwiających badanie konkretnego problemu z różnych perspektyw. Pozwala to zidentyfikować przyczynę lub znacznie zminimalizować ryzyko jej ponownego wystąpienia wewnątrz organizacji. Przeprowadzenie takiej analizy w ciągu dochodzenia incydentów w pracy odgrywa bardzo istotną rolę, ponieważ finalnie przyczynia się do zachowania ciągłości procesów w firmie. W odniesieniu do relacji międzyludzkich analiza RCA umożliwia poznanie źródła zdarzenia oraz jego eliminację, natomiast w przypadku usterek technologicznych, awarii czy obniżenia produktywności, pozwala zidentyfikować przyczyny ich wystąpienia i przywrócić sprawność procesów.

Elementy analizy RCA stanowią ważną część szkolenia NEBOSH HSE Introduction to Incident Investigation, ponieważ zapobiega ona powstawaniu incydentów u ich źródła, zmniejszając prawdopodobieństwo przeradzania się w znacznie poważniejsze zdarzenia.