Szkolenie BBS Bezpieczeństwo Behawioralne

Szkolenie BBS Bezpieczeństwo Behawioralne

SYSTEM BBS (BEZPIECZEŃSTWO BEHAWIORALNE) OPIERA SIĘ NA ANGAŻOWANIU, MOTYWOWANIU, POMAGANIU, WZMACNIANIU, UTRZYMYWANIU i Powielaniu BEZPIECZNYCH ZACHOWAŃ.

BBS jest jednym z elementów w naszym systemie, który pomaga wzmacniać pozytywne zachowania i ograniczać niebezpieczne działania. Główne podejście opiera się na informacjach zwrotnych, trosce i obserwacjach, gdzie bezpieczeństwo jest podstawową wartością dla każdego w tworzeniu silnej kultury bezpieczeństwa

Sukces tego systemu, opiera się na połączeniu i wdrożeniu wniosków, osiągniętych podczas naukowych obserwacji oraz praktycznym działaniu. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, opartym na długoletniej współpracy w polskim środowisku oraz praktyce międzynarodowej, to szkolenie odpowie uczestnikom jak rozpocząć zmianę postaw i sposobu myślenia u pracowników. Dodatkowo wskaże, jak utrwalić oraz powielać zachowania bezpieczne opierając się na pozytywnym wzmocnieniu oraz pochwałach.

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się:

- Czym jest BBS w teorii oraz praktyce,
- Podstawy zmian zachowań,
- Model ABC,
- Podstawy wdrażania procesu BBS oraz najczęściej popełniane błędy,
- Jaką rolę gra Kierownictwo w procesie BBS,
- Dlaczego 9 z 10 firm ponosi porażkę przy wdrażaniu systemu
- Jak wygląda przebieg BBS, zbieranie informacji analiza oraz wdrażanie zmian

Prowadząca

Szkolenie poprowadzi Jennet Arshimova, która ma ponad 17 lat międzynarodowego doświadczenia w branży naftowej, energetycznej, produkcyjnej, budownictwie, oraz kluczowe kompetencje HSE (NEBOSH Diploma, IOSH, Cambridge Behavioural Studies, Imperial College, UK) .

Jennet Arshimova

ZAŁOŻYCIELKA ORAZ DYREKTORKA ZARZĄDZAJĄCA FIRMY NEW HSE, WYKŁADOWCA NEBOSH IGC

Jennet promuje w Polsce najwyższe międzynarodowe standardy bezpieczeństwa zdobyte podczas współpracy z wieloma międzynarodowymi firmami oraz najważniejszymi międzynarodowymi organizacjami zajmującymi się bezpieczeństwem

Od 2013 roku jako pierwsza wprowadziła na rynek polski szkolenie NEBOSH International General Certificate, a NEW HSE jest jedynym, akredytowanym dostawcą szkoleń NEBOSH w Polsce. Ponadto jako jedno z niewielu centrów otrzymało Złoty Status członkowski w ramach realizacji szkoleń (International General Certificate)

Jennet posiada niesamowitą umiejętność współpracy z kadrą zarządzającą wszelkich szczebli jak i koordynowania działań multidyscyplinarnych. Za każdym razem dąży do odnalezienia najlepszych rozwiązań dla danej firmy.

Posiada wiedzę i doświadczenie w opracowaniu i wdrażaniu programów, standardów, oraz procedur HSE. Specjalizuje się we wprowadzaniu programów BBS, prowadzeniu analiz luk w systemach zarządzania oraz przeprowadzania badań poziomu klimatu bezpieczeństwa w organizacjach.

Indywidualny kursy BBS Bezpieczeństwa Behawioralnego już dostępne w e-learningu!

Chcesz rozpocząć kurs BBS już dziś? Skorzystaj z naszej oferty szkoleniowej w Akademii HSE i już teraz rozpocznij swoją podróż z BBS.

Zainwestuj w rozwój swoich kompetencji związanych z bezpieczeństwem w miejscu pracy i podejmij krok w budowaniu jeszcze bezpieczniejszego środowiska pracy dla Ciebie i Twojej organizacji.